۱۰۱ کاربرد روغن زیتون

۱۰۱ کاربرد روغن زیتون

افسانه­ ها می­ گویند درخت زیتون هدیه­ ای بود از سوی الهه آتنا به بشریت. هومر از روغن­ زیتون به عنوان طلای مایع یاد کرده و توماس جفرسون آن را گرانبهاترین هدیۀ بهشت ​دانسته است. قرن­ها بود که اهدای روغن­زیتون، یک گنجینۀ دلپذیر محسوب می­شد. افراد خوش خوراک، هرگز نتوانستند این مایع طلایی دلپذیر را به طور کامل فراموش کنند، اما در سال­های اخیر، دانش نوینی از کاربردهای روغن ­زیتون به دنیا آمده است. در این سال­ها، علم چشم تحقیق خود را بر این موضوع متمرکز کرده و مطالعات بسیاری تنها این نظریه را که روغن­ زیتون ماده ­ای شگفت انگیز با فواید متعدد است، تقویت کرده­ اند. در اینجا ۱۰۱ کارآیی که در روغن ­زیتون پیدا شده، آمده است.

روغن ­زیتون گل زیتون می­تواند:

 1. حالت ارتجاعی سرخرگ­های شما را افزایش دهد – مصرف خوراکی روزانه دو قاشق غذاخوری روغن زیتون گل زیتون، باعث می­شود شما در برابر سکته مغزی و حمله قلبی مقاومت بیشتری داشته باشید.
 2. سطح کلسترول بد خون را کاهش دهد – پلی­فنول­های موجود در روغن­ زیتون به حفظ سطوح کلسترول LDL در محدوده سالم کمک می­کنند.
 3. باعث شود شما کمتر گرسنه شوید – روغن­ زیتون باعث می­شود شما احساس سیری کنید و تمایل کمتری به خوردن داشته باشید و کمتر هوس شیرینی کنید.
 4. خطر سکته مغزی در افراد مسن را از طریق مکانیزم دیگری کاهش دهد – سال ۲۰۱۱ در پژوهشی مشخص شد افراد مسن­­تر که دارای رژیم­های غذایی غنی از مصرف روغن­ زیتون حاوی اسید اولئیک پلاسما هستند، کمتر به عارضۀ سکته مغزی دچار شدند.
 5. خطر ابتلا به بیماری تنگی عروق کرونر قلب در زنان را کاهش دهد – بی ­دلیل نبوده که تمدن­های مدیترانه ­ای برای مدت­های مدید به زیتون و روغن آن احترام گذاشته­ اند. یک پژوهش ایتالیایی نشان داد رژیم غذایی دارای روغن­ زیتون همراه با مقدار زیادی از میوه ­ها و سبزیجات برگ­دار، باعث کاهش میزان بیماری تنگی عروق کرونر قلب در زنان مورد بررسی در این پژوهش شده­ اند.
 6. درمان و یا کاهش آکنه – با وجود آنچه که در استفاده از روغن برای مبارزه با جوش­ها و دانه­ های سرسیاه گفته می­شود، استفاده از مخلوطی از روغن ­زیتون و نمک به صورت مالشی، به بهبود برخی از انواع آکنه کمک می­کند.
 7. از گلبول­های قرمز خون و در نتیجه قلب شما محافظت کند – با گذشت زمان، سلول­های بدن اکسیده می­شوند که این امر منجر به عوارض شایع پیری می­شود. پلی فنل خاصی در روغن­ زیتون به ویژه در حفاظت از سلول­های قرمز خون شما از اکسیداسیون موثر است. پژوهشی که در سال ۲۰۰۹ صورت گرفت، این ترکیب را به عنوان DHPEA-EDA شناسایی کرده است.
 8. آفتاب سوختگی را درمان کند – روغن­ زیتون گل زیتون با کمک به حفظ رطوبت پوست، درد آفتاب سوختگی خفیف را تسکین می­دهد. مقدار مساوی روغن­ زیتون و آب را در یک ظرف تنگ سرپوشیده بریزید. خوب تکان دهید و سپس روی آفتاب سوختگی خفیف بمالید. برای جلوگیری از جداشدن این دو قسمت، در حین درمان مخلوط را هم بزنید.
 9. به مبارزه با پستان سرطان کمک کند – روغن ­زیتون حاوی مواد شیمیایی گیاهی است و یک پژوهش در سال ۲۰۰۸ نشان داده که این مواد در کشتن سلول­های سرطانی و سرکوب ژن سرطان موثرند.
 10. حافظه شما را بهبود بخشد – برخی از تحقیقات نشان داده­اند که روغن­ زیتون می­تواند از ضعف حافظه جلوگیری و احتمالاً حتی روند از دست دادن حافظه را که با بیماری آلزایمر همراه است معکوس نماید.
 11. از حملات قلبی در مردان جلوگیری نماید – یک بررسی در سال ۲۰۰۸ نشان داد که مردانی که حداقل دو اونس روغن­ زیتون خورده بودند در مقایسه با مردانی که هیچ روغن زیتونی نخورده بودند شانس حمله قلبی خود را به کمتر از ۸۲ درصد کاهش دادند.
 12. لب­های شما را نرم و انعطاف پذیر نگه دارد – مرهم لب خود را با ترکیبی مساوی از روغن­ زیتون و موم زنبور عسل بسازید. آن را در یک ظرف شیشه­ای کوچک نگه دارید و آن را با نوک انگشت به لبهای خود بمالید.
 13. وضعیت موی شما را بهبود بخشد – زیبارویان و جنگجویان باستان، به یک اندازه از روغن­ زیتون استفاده می­کردند تا گیسوان خود را مهار کنند و بیارایند. روغن­ زیتون مو را تقویت می­کند و باعث انعطاف آن می­شود.
 14. به سالم­تر ماندن شما برای ورود به سنین بالاتر کمک کند – ثابت شده که رژیم غذایی مدیترانه­ای یکی از سالم­ترین رژیم­های غذایی در جهان است. برخی آن را سالم­ترین آنها در نظر می گیرند. روغن­ زیتون همواره یکی از اجزای جدایی­ ناپذیر رژیم غذایی مدیترانه­ای بوده است. اگر چه شراب قرمز و مقدار زیادی ماهی، غلات کامل، میوه­ ها و سبزیجات نیز نقش بسیار بزرگی در موفقیت رژیم غذایی را بازی می­کنند، دانشمندان معتقدند که که این برتری بدون وجود روغن­ زیتون وجود نخواهد داشت.
 15. از خشک شدن پوست سر جلوگیری می­کند – استفاده از روغن زیتون به عنوان نرم­ کننده­ای برای پوست سر، رطوبت پوست خشک سر شما را تأمین می­کند.
 16. از گسترش میانسالی جلوگیری می­کند – از آنجا که روغن ­زیتون یک ماده غذایی با کالری فشرده است، اغلب به دلیل ترس از افزایش وزن از مصرف آن خودداری می­شود. در حالی که یک پژوهش در سال ۲۰۰۸ نشان داد که در میان سایر دانه­ های روغنی، روغن­ زیتون، مانند سایر چربیهایی که از سلامت کمتری برخوردارند، باعث افزایش وزن نمی­شود.
 17. به عنوان ساده ­ترین ماده غذایی فرآوری شده رژیم غذایی شما اضافه شود – روغن­ زیتون فرابکر تصفیه نشده است. این محصول از فشردن زیتون­های سرد به دست آمده است. سایر روغن­ها که به راحتی در دسترس مصرف­ کنندگان قرار می­گیرند باید با استفاده از گرما و دیگر فرآیندهای دشوار تصفیه شوند.
 18. پوست­های حساس را پاک کند – مصریان، یونانیان و رومیان باستان، صابون نداشتند و به لطف روغن زیتون از این جهت کمبودی حس نمی­کردند. آنها پوست خود را با روغن­ زیتون ماساژ می­دادند، سپس آن را همراه با آلودگی­ها و پوست مُرده از روی پوست پاک می­کردند. امروز، طیف گسترده­ای از صابون­ها، از جمله صابون­های ساخته شده از روغن­ زیتون، در دسترس هستند. این در حالی است که بسیاری از مردم هنوز ترجیح می­دهند برای تمیز کردن پوست خود از روغن­ زیتون خالص استفاده کنند.
 19. رنگ را از پوست شما پاک کند – روغن­ زیتون به آرامی رنگ روی پوست شما را جدا می­کند. هنگامی که شما روغن را از روی پوست خود پاک می­کنید، رنگ به همراه آن می­رود و پوستی نرم، سفت و صاف برای شما باقی خواهد گذاشت.
 20. به عنوان یک لایه­ بردار ارزان قیمت عمل کند که با گرانترین محصولات چشمه­ های معدنی موجود در بازار برابری کند – لایه­ برداری، سلول­های مرده پوست را حذف می­کند و از تبدیل پوست شما به یک پوست خسته و کسل جلوگیری می­کند. مخلوطی از روغن­ زیتون با یک قاشق چای­خوری شکر یا نمک را روی پوست بمالید، سپس به آرامی ماساژ دهید.
 21. پوست شما را مرطوب کند – روغن­ زیتون بیش از هر روغن طبیعی دیگری، از نظر ساختار شیمیایی شبیه به چربی­های طبیعی پوست شما است. از آن بعنوان لوسیونی برای بدن، صورت و دست استفاده کنید.
 22. از پیری زودهنگام پوست شما پیشگیری کند – خواص آنتی­اکسیدانی روغن­ زیتون که در مصرف خوراکی، گلبول­های قرمز خون شما را از اکسیداسیون حفظ می­کند، در مصرف موضعی، سلولهای پوست شما را از اکسیداسیون حفظ می­کند. آنتی­اکسیدان هیدروکسی تایروزول و ویتامین E به جلوگیری از نابودی سلول­های پوست شما کمک می­کند.
 23. باعث شود منافذ پوست شما هرگز مسدود نشود یا جوش نزند – روغن­ زیتون به پوست نفوذ می­کند، و بدون این که احساس چرب شدن داشته باشید، پوست شما را صاف و ابریشمی می­کند. کلئوپاترا بدون شک تا به حال بسیاری اسرار زیبایی پرهزینه در آستین خود داشت، اما مهمترین آن اسرار ممکن است به ارزش یک بطری کوچک روغن­ زیتون فرابکر برای شما باشد.
 24. از افتادگی پوست جلوگیری کند – اسکوالین در روغن­ زیتون، خاصیت ارتجاعی پوست را افزایش می­دهد، آن را درخشان، باطراوت، سفت و محکم می­کند.
 25. پاهای خشک و خشن را صاف و مرطوب می­کند – از مقدار مساوی روغن­ زیتون و عسل، به میزان یک سوم آن شکر و یک دهم آن از آب لیمو یک پماد پا درست کنید. پای خود را در آب گرم غوطه ­ور کنید و سپس با رطوبت ماساژ دهید. مرطوب کردن پاها و دستها را با محلول هم زده آب و روغن­ زیتون ادامه دهید.
 26. به شما یک ضد آفتاب مطمئن بدهد – از روغن­ زیتون به عنوان واسطه­ای برای برنزه ­کننده­ها که نرم­تر و ملایم­تر عمل کنند استفاده کنید. مخلوطی یکسان از یک محصول برنزه­کننده تجاری و روغن­زیتون بسازید. این مخلوط را روی پوست خود بمالید و از برنزه کردن بی­خط خود بدون آفتاب لذت ببرید.
 27. به عنوان یک واسطه کامل برای لوازم آرایشی عمل کند – در ترکیب با رنگدانه­ های طبیعی و موم، روغن زیتون می­تواند روژ لب براق، روژ گونه و حتی سایه چشم ارزان و طبیعی بسازد.
 28. یک افزودنی کامل به محصولات مراقبت از پوست خانگی باشد – تقریباً تمام دستورالعمل­های مراقبت از پوست، از قبیل ماسک­ها و لایه ­بردارها، به ویژه محصولاتی که اساس آنها روغن می­باشد می­توانند با روغن ­زیتون جایگزین شوند. شما همچنین اغلب می­توانید درست پیش از استفاده، با مخلوط کردن مقدار کمی روغن­ زیتون، کارایی محصولات مراقبت از پوست تجاری گرانبها را بهبود دهید.
 29. به عنوان یک حامل مناسب برای داروهای مبتنی بر روغن عمل کند – چربی­های ضروری معمولاً نمی­توانند با تمام قدرت خود بر روی پوست استفاده شوند. آنها به طور معمول نیاز به استفاده از یک روغن حامل دارند. روغن­ زیتون روغن حامل بسیار عالی برای بیشتر چربی­های ضروری است.
 30. با آووکادو له شده در تهیه یک ماسک خانگی برای صورت همکاری کند – روغن­ زیتون را با یک آووکادو رسیده له شده مخلوط کنید تا خمیر شود. آن را بر روی صورت خود و یا منطقه دیگری که نیاز به مرطوب­ کننده و جوان­ کننده پوست دارد بمالید. اجازه دهید تا به مدت ۱۵ دقیقه بماند و سپس با آب بشویید.
 31. برای تهیه یک ماسک زیبایی حقیقی از دستورهای زیبایی ونوس با عسل و تخم­مرغ ترکیب شود – یک دستور ماسک زیبایی باستانی از یک زرده تخم­مرغ، یک قاشق عسل و یک قاشق روغن­زیتون تهیه می­شود. بعد از مالیدن آن روی پوست، ۱۵ دقیقه صبر کنید و سپس آن را با آب گرم بشوئید.
 32. یک مکمل ویتامین طبیعی بسازد – دو قاشق غذاخوری روغن­زیتون، می­تواند مکمل روزانه ویتامین E شما را همراه با سایر مزایای دیگر روغن­زیتون، تأمین نماید.
 33. احتمالاً صدای شما را محافظت و روان سازد – هیچ مدرک علمی و در عین حال مرجعی تا بحال وجود ندارد، اما قرن­هاست که آوازه خوانان به عنوان غرغره قبل از اجرا، از روغن­زیتون استفاده می­کنند.
 34. یک روغن ماساژ طبیعی بسازد – روغن­زیتون ممکن است بهترین و قدیمی­ترین روغن ماساژ در جهان باشد. این محصول می­تواند به تنهایی یا به عنوان یک روغن حامل برای روغن­های ضروری استفاده شود. اینکه روغن­زیتون برای ماساژ فوق­العاده است را بدانید.
 35. معنویت را افزایش دهد – هومر به استفاده از روغن­زیتون به عنوان یک روغن مسح اشاره می­کند. در دوران باستان، مسح بسیار مهم بود. پیش از آن که روغن­زیتون برای این منظور مقدس استفاده شود، اغلب با نوعی صمغ یا دارچین ترکیب می­شد.
 36. ظاهر پوست شما را از داخل به خارج بهبود ببخشد – وجود روغن­زیتون در رژیم غذایی روزانه، به پوست شما کمک می­کند تا سالم و زیبا باقی بماند.
 37. به عنوان یک روان­سازهای شخصی کاملاً طبیعی عمل کند – تقریباً به طور قطع می­شود گفت روغن­زیتون قدیمی­ترین روان­ساز شخصی در جهان است. با این حال، این محصول نباید در ترکیب با دیافراگم­ها و کاندوم­های لاتکس استفاده شود.
 38. به مبارزه با بیماری­های فاسدکننده بافت­ها کمک کند – آنتی­اکسیدان­های موجود در روغن­زیتون برای کمک به کاهش اثرات بیماری­های دژنراتیو در بدن شما به آن قدرت می­دهد.
 39. تندرستی کل جمعیت جهان را بهبود دهد – سازمان بهداشت جهانی رسماً توصیه می­کند که مردم سراسر جهان برای سلامتی بهتر رژیم غذایی مدیترانه­ای را بپذیرند و به ویژه روغن­زیتون را به عنوان سالم­ترین منبع چربی در این سیاره پیشنهاد می­کند.
 40. بعنوان منبع آنتی­اکسیدان­ها و ویتامین­ها در کنار میوه­ها و سبزیجات جای گیرد – روغن­زیتون فرابکر یک ماده غذایی طبیعی با حداقل فرآوری است که همچون بسیاری از غذاهایی که به عنوان غذاهای سالم تبلیغ می­شوند دربرگیرنده بسیاری از آنتی­اکسیدان­ها و مواد مغذی است.
 41. فشار خون شما را کاهش دهد – اگر چه پژوهشگران در خصوص تأثیر روغن­زیتون روی کاهش فشار خون نظراتی دارند، اما هنوز هیچ­کس به چگونگی این امر اطمینانی ندارد. آنها فقط می­دانند که این تأثیر وجود دارد.
 1. اسید نیتریک را به سطوح نرمال کاهش دهد – ثابت شده است اسید نیتریک فشار خون را افزایش می دهد. روغن­زیتون سطوح اسید نیتریک را کاهش می­دهد. این ممکن است یکی از راه­هایی باشد که باعث کاهش فشار خون شما می­شود.
 2. مورد پسند زنان زیبا قرار گیرد – کتاب مقدس اشاره دارد که همسران پادشاه پارس، خشایارشا، برای زیبا شدن از روغن­زیتون استفاده می­کردند. اخیراً، سوفیا لورن، که در دهه ۷۰ عمر خود، هنوز در فهرست «زیباترین»ها قرار دارد، زیبایی خود را مدیون حمام­های روغن­زیتون می­داند. او همچنین ادعای مصرف روغن­زیتون روزانه را دارد.
 3. صابون عالی بسازد – اولین بار در جهان صابون از روغن­زیتون ساخته شد. امروز، صابون روغن­زیتون یکی از ملایم­ترین و خوش­بوترین صابون­های موجود در بازار است.
 4. با کره برای گستراندن روی یک نان سالم­تر ترکیب شود – در یک کاسه، مقدار مساوی کره نرم شده و روغن­زیتون را مخلوط کنید. به آهستگی مخلوط را هم بزنید تا روغن کم­کم در کره حل شود. آن را در یخچال بگذارید و از آن بعنوان کره استفاده کنید.
 5. عمر شما را طولانی کند – شکی نیست که پیروی از یک رژیم غذایی سالم می­تواند بر عمر شما بیفزاید. روغن­زیتون بخشی از سالم­ترین رژیم غذایی بر روی زمین، رژیم غذایی مدیترانه­ای است. ژان کالمِن، که در حال حاضر از نظر دارنده طولانی­ترین عمر در جهان متمایز است، نیاز به متقاعد کننده­ای ندارد. او در سن ۱۲۲ سالگی بسیار سرزنده می­نمود و آن را مدیون مصرف روزانه روغن­زیتون می­دانست. او همچنین از روغن­زیتون به صورت موضعی استفاده می­کرد.
 6. سلولیت را به حداقل برساند – از مخلوط دانه­های قهوه با روغن­زیتون برای درمان سلولیت موضعی استفاده کنید. آن را به طور مستقیم روی پوست بمالید.
 7. به شما کمک کند بدون آفتاب یا استفاده از محصولات تجاری برنزه شوید – اگر شما دوست ندارید به مخلوطی از روغن­زیتون با یک لوسیون برنزه­کننده تجاری فکر کنید، به جای آن، آن را با دانه­های قهوه مخلوط کنید. در وان قبل از دوش گرفتن آن را به وفور اما به ملایمت روی پوست بمالید و اجازه دهید جادوی آن عمل کند.
 8. موی شما را حالت دهد – دانه­های قهوه و روغن­زیتون را می­توانید بعنوان یک نرم­کننده مو نیز مورد مصرف قرار دهید. آن را قبل از شستن مو با شامپو به خوبی روی موهای خود بمالید.
 9. نرم­کننده قوی برای موهای آسیب دیده باشد – یک چهارم فنجان روغن­زیتون گرم را به دمای مطلوب برسانید و سپس آن را از طریق موهای خود به ریشه برسانید. موهای خود را با پوشش پلاستیکی و یا یک کلاه دوش بپوشانید، سپس موهای خود را با حرارت سشوار خشک کنید. اجازه دهید روغن تا نیم ساعت بر روی موهایتان بماند و سپس مانند معمول شامپو بزنید. اگر شما این کار را در حمام انجام دهید، تمام بدنتان نرم و ابریشمی خواهد شد.
 10. آرایش صورت را پاک کند – یک تکه پنبه را به روغن­زیتون آغشته کنید و به آرامی صورت خود را با آن پاک کنید. شما با خیال راحت می­توانید روغن­زیتون را در نزدیک چشم خود بکار ببرید.
 11. پوست را سفت و محکم کند – به میزان مساوی آب و روغن­زیتون را در یک شیشه یا ظرف دیگر با درب تنگ بریزید. خوب تکان دهید. آن را بر روی پوست خود بمالید.
 12. بُعد جدیدی به مسابقات کشتی عادی اضافه کند – در ترکیه، در یک سنت قدیمی ۶۰۰ ساله، مردان بالغ برای اجرای مسابقات کُشتی، بدن خود را با روغن­زیتون آغشته می­کنند.
 13. به عنوان یک روغن ماساژ جسمانی استفاده شود – روغن­زیتون به عنوان یک روغن ماساژ جسمانی از روزگاران قدیم مورد استفاده بوده است.
 14. در تهیه محصولات پخته سالم خوشمزه به شما کمک کند – روغن­زیتون معمولاً در پخت غذاهای مدیترانه­ای کاربرد دارد. رنگی روشن­تر و طعمی سبک­تر در دسرهای پایان فصل بکار ببرید.
 15. به شما اطمینان دهد که محصولات شما بعد از پخت به صورت یک تکه از تاوه خارج می­شوند – روغن­زیتون برعکس اسپری­های پخت یا روغن­های ترد­کننده، می­تواند پاک شود و بخار شود.
 16. غذای فوری (فست فود) را به غذای سالم تبدیل کند – با جایگزین کردن روغن­زیتون بجای روغن­های دیگر و با استفاده از آن در تابه، برای تبدیل پیتزای ناسالم آمریکایی به پیتزای سالم مدیترانه­ای استفاده کنید.
 17. محصولات پخته شده را برای مدت طولانی­تری تازه نگاه دارد – ویتامین E موجود در روغن­زیتون کمک می­کند تا محصولات پخته شده برای مدت طولانی­تری نسبت به سایر روغن­های جامد تردکننده یا سایر روغن­ها مرطوب و تازه بمانند.
 18. جایگزین کره در دستورالعمل­های غذایی شود – در دستورالعمل­های غذایی، روغن­زیتون یک جایگزین خوب برای کره است. حتی در محصولات پخته کاربرد دارد. در دستور غذایی، اندکی کمتر از مقدار کره درخواستی، از روغن­زیتون استفاده کنید.
 19. غذاهای ایتالیایی را به سرچشمه­های سالم خود بازگرداند – برای جلوگیری از بهم چسبیدن ماکارونی و سرخ کردن مواد تشکیل­دهنده از روغن­زیتون در سس­ها استفاده کنید. کمی روغن مناسب می­تواند تفاوت بین یک غذای سالم و یک غذای ناسالم را نشان دهد.
 20. بهشت را در بشقاب فراهم کند – سس پستو را برای قلب سالم می­سازد: با آسیاب کردن ریحان، گردو، پنیر پارمزان و سیر با هم و سپس اضافه کردن روغن­زیتون فرابکر، ترکیب یکنواختی به دست آورید. آن را روی ماکارونی بریزید و یا به عنوان سس برای فرو بردن نان استفاده کنید.
 21. از مواد غذایی در برابر سوختگی فریزر محافظت کند – از روغن­زیتون به عنوان یک مهر حفاظتی برای سس­های خانگی و یا سایر غذاهای مدیترانه­ای پیش از فریز کردن استفاده کنید.
 22. از تکثیر پشه­ها جلوگیری کند – برای جلوگیری از نفوذ لارو پشه در اثر سرایت آب باران به بشکه­های باران خود، یک لایه از روغن­زیتون بالای آب در هر بشکه بریزید.
 23. یک چاشنی برای قلب سالم بسازد – روغن­زیتون فرابکر پاشیده شده روی نان و بسیاری غذاهای دیگر بسیار خوشمزه است.
 24. یک سس سالاد برای قلب سالم بسازد – مقدار مساوی از روغن­زیتون فرابکر و سرکه بالزامیک را مخلوط کنید و روی سالاد خود بپاشید.
 25. از نان معمولی چیزی خاص بسازد – نان را می­توان با فرو بردن در روغن­ها با انواع گیاهان و ادویه­جات طعم­دار نمود. با روغن­زیتون فرابکر شروع کنید و از خلاقیت خود بهره بگیرید.
 26. با گیاهان دارویی، ادویه­جات، سیر یا آب مرکبات مخلوط شود و جوانه­های چشایی شما را تحریک کند – روغن­زیتون فرابکر را در سس­هایی با سبزیجات غوطه­ور بریزید. با اضافه کردن سیر به تنهایی یا در ترکیب با گیاهان دارویی، ادویه­جات، سرکه­ها یا لیمو یا آب سایر مرکبات آزمایش کنید.
 27. از غذای شما تعریف یا مقایسه کند – روغن­زیتون­های فرابکر متفاوت به زیبایی با غذاها جور می­شوند. طعم­های روغن­زیتون فرابکر را که تعریف یا مقایسه می­کنند غذای شما با آنها سرو می­شود انتخاب کنید، سپس روغن سرد را بر روی آنها بپاشید.
 28. علائم ظاهری حاصل از تغییرات وزن بر روی پوست را کاهش دهد – برای کاستن از علائم ظاهری حاصل از تغییرات وزن روی پوست، مقدار مساوی کره کاکائو و روغن­زیتون را با هم مخلوط کنید.
 29. زیبایی موهای سیاه را افزایش دهد – برای تهیه محصولی نسبتاً یکنواخت، روغن­زیتون را با محصولات مراقبت از مو مخلوط کنید.
 30. گره های موهای شما را باز کند – روغن زیتون به موهای خود بمالید، سپس برای باز شدن گره­های آن، موهایتان را شانه بزنید.
 31. باعث استحکام و درخشندگی موهای شما شود – بعد از مرطوب کردن، از روغن­زیتون برای جلوگیری از تبخیر رطوبت استفاده کنید.
 32. کارایی نرم­کننده­های تجاری را بهبود بخشد – روغن­زیتون را به نرم­کننده اضافه کنید تا تأثیر آن را افزایش داده و بهبود دهید.
 33. از ریزش و آسیب مو جلوگیری کند – به جای استفاده از مواد شیمیایی تند، با استفاده از روغن­زیتون موهای خود را مدیریت کنید، شما می­توانید آسیب به موهای خود را به حداقل برسانید.
 34. شپش را بکشد – برای کشتن شپش، دستورالعمل استفاده از روغن زیتون به عنوان یک نرم­کننده درمانی عمیق را دنبال کنید. اطمینان حاصل کنید که روغن را برای حداقل ۳۰ دقیقه بر روی موهای کودک خود گذاشته­اید و هر ده روز به مدت حداقل یک ماه این کار را تکرار کنید.
 35. از خاکستری شدن پیش از موعد موها جلوگیری کند – روغن­زیتون فرابکر دارای رنگدانه است. با استفاده از آن روی موهای خود، تدریج موها را تیره کنید.
 36. به هضم غذا کمک کند – نسل­ها است که مردم روغن­زیتون را به عنوان یک کمک گوارش شناخته اند.
 37. یک، روغن چراغ تمیز سوز و خوش بو بسازد – هزاران سال است که لامپ­های روغن­زیتون بخاطر نور خوب و سوخت تمیز ارزشمندند.
 38. به عنوان یک چرب­کننده خانگی عمل کند – هر جایی که نیاز به یک روان­ساز دارید از اسپری روغن­زیتون یا روغن سه در یک استفاده کنید.
 39. سطوح خانگی را درخشان کند – لوازم خانگی، شیرهای آب، سطوح ورقه­ای و فولادی ضدزنگ تمام مواردی هستند که با یک پوشش سبک روغن­زیتون و یک تکه چرم ملایم درخشان می­شوند.
 40. تخته­های برش را آماده کند – روغن­زیتون به آرامی بر روی تخته برش، کاسه سالادهای چوبی و وسایل چوبی آشپزخانه ماساژ دهید.
 41. مواد غذایی را سرخ کند – شما می­توانید بسیاری از غذاها را در روغن­زیتون روغن سرخ کنید. از حرارت بالا دوری کنید و سعی کنید برای سرخ کردن عمیق از آن استفاده نکنید.
 42. مژه­ها را تیره­تر و برجسته سازد – به جای ریمل برای تیره­تر کردن و درخشندگی مژه­ها و ابروهای خود از روغن­زیتون استفاده کنید.
 43. حمام را به یک چشمه آب معدنی تبدیل کند – روغن­زیتون را به همان صورتی که در حمام از روغن استفاده می­کنید به کار ببرید. با استفاده از اسانس­های مختلف، خوشبو شدن با آن را آزمایش کنید.
 44. پوست ظریف نوزاد را تسکین دهد – برای مراقبت از نوزاد، به ویژه برای درمان و پیشگیری از تحریکات پوستی ناشی از مصرف پوشک به جای روغن بچه از روغن­زیتون استفاده کنید.
 45. چکمه­های شما را در برابر آب مقاوم سازد – روغن­زیتون همچنین در ابزارآلات تسمه­ای، دستکش­های بیس­بال و دیگر اقلام مفید چرمی کارایی دارد.
 46. پوست اصلاح شده را نرم کند – برای یک اصلاح راحت، به جای صابون یا کرم اصلاح، از روغن­زیتون استفاده کنید.
 47. مبلمان چوبی را جلا دهد – روغن­زیتون را روی یک پارچه نرم بریزید، سپس مبلمان خود با آن پاک کنید.
 48. لایه­های شاخی را نرم کند – سر یک گوش­پاک­کن را با روغن­زیتون مرطوب کنید و روی لایه­های شاخی ناخن خود بمالید.
 49. فنجان­های اندازه­گیری را تمیز نگاه دارد – ظروف اندازه­گیری را با روغن­زیتون پاک کنید زیرا باعث می­شود مواد چسبنده از روی لبه­های تابه بلغزند و آسان­تر جدا شوند.
 50. موهای مجعد را مهار کند – پیش از شانه کردن، به آرامی روغن­زیتون را بر روی موهای مجعد اسپری کنید.
 51. زیپ گیر کرده لباس را آزاد کند – اجازه دهید روغن به درون زیپ نفوذ کند، سپس به طور معمول زیپ لباس را باز کنید.
 52. پوشش بدن گربه را بهبود دهد – برای داشتن پوششی درخشان­تر و پوستی سالم­تر، مقدار کمی روغن­زیتون را به غذای گربه اضافه کنید.
 53. اشیاء برنجی را درخشان سازد – یک پارچه نرم را به روغن­زیتون آغشته کنید و آن را روی اشیاء برنجی بمالید.
 54. گوش درد را کاهش دهد – یک درمان بیش از حد محبوب برای گوش درد تنها یک ماده است: روغن­زیتون.
 55. خارش گلوی خراش­دار را تسکین دهد – یک جرعه از روغن­زیتون فرابکر می­تواند آزار خراشیدگی را آرام کند.
 56. کفش­ها را درخشان سازد – یک پارچه نرم را با روغن­زیتون مرطوب کنید، سپس کفش خود را به آرامی با آن جلا دهید.
 57. از دستها در برابر کارهای حیاط محافظت کند – قبل از باغبانی یا کارهای کثیف دیگر برای جلوگیری از آلودگی بیشتر و پاکسازی آسان­تر روغن­زیتون را در دست خود بریزید.
 58. صمغ یا قیر را از پوست شما پاک کند – روغن­زیتون را روی نقطه چسبنده به آرامی مالش دهید تا لک باقی­مانده آن برطرف شود. روغن را از دست­های خود پاک کنید.
 59. برچسب­ها را پاک کند – برچسب ها را به روغن­زیتون آغشته کنید، سپس به آرامی پوست آن را از سطح مورد نظر جدا کنید.
 60. آدامس را از پوست یا سطوح غیر متخلخل پاک کند – به آرامی آدامس را با روغن­زیتون ماساژ دهید. این کار ممکن است به شما کمک کند آدامسی را که بلعیده­اید رد کنید ولی در صورتی که شما بیش از یک یا دو تکه را بلعیده باشید بهتر است با یک پزشک نیز مشورت کنید.
 • توسط آلیسون اولد

Share this post