کیک “کریسمس” با نارنگی و روغن زیتون

کیک “کریسمس” با نارنگی و روغن زیتون

با روغن زیتون چی بپزم ؟

کیک کریسمس با نارنگی و روغن زیتون برای ۴ نفر

زمان آماده سازی :۶۰  دقیقه      زمان پخت­ و­پز :  ۱۰۰  دقیقه

 

موادلازم

بیکینگ پودر قاشق چایخوری روغن زیتون برای چرب کردن خاک قند  ۲۲۵ گرم بادام زمینی۲۵۰

گرم

شکرسفید ۳۰۰گرم
نارنگی  ۳ عدد خاک قند ۱۰۰گرم توت فرنگی ۱۰۰گرم تخم مرغ ۶عدد روغن زیتون ۱ قاشق غذاخوری

 

روش تهیه

برای آماده کردن تزئینات به آرامی سفیده تخم مرغ را هم می­زنیم تا رشته­ های آلبومین شکسته شود.سه  بشقاب آماده می­ کنیم: اولی برای سفیده تحم مرغ، بعدی برای خاک قند و یکی برای توت فرنگی.

هریک از توت فرنگی ها را جداگانه اول در سفیده تخم مرغ و بعد در خاک قند میچرخانیم.سپس آنها را در یک بشقاب می­گذاریم تا خشک شوند به مدت ۴ ساعت یا ترجیحا یک شب.

کل نارنگی ها را درظرف آب سرد قرار دهید.به مدت۱ ساعت بجوشد و بپزد.سپس مایع بدست آمده از آن را جدا کنید و نگه دارید.وقتی به اندازه کافی خنک شدند، نارنگی ها را از وسط نصف کرده و هسته ها را دربیاورید.سپس نارنگی های پخته شده را به همراه پوست و تمام محتوی با یک همزن یا مخلوط کن پرسرعت مخلوط کنید تا یکدست و صاف شود.فر را در وضعیت ۱۸۰ درجه سانتیگراد /علامت  ۴ گاز قرار دهید. ۱۲ عدد قالب کیک۲۰ سانتی متری گرد یا درخت کریسمسی (کاج) را چرب کنید. تخم مرغ، بادام زمینی ،شکر، روغن زیتون و بیکینگ پودر را به مخلوط کن اضافه کنید تا حسابی مخلوط شود.خمیر را در قالب های آماده شده بریزید .برای کیک بزرگ ۱۷ تا ۴۰ دقیقه پخت کافی است  و بعد آنها را از فر خارج کرده و اجازه دهید تا قالب ها خنک شوند. شکر را دریک کاسه بزرگ غربال کنید و به اندازه کافی در مایع بدست آمده از پخت نارنگی را هم بزنید و تکان دهید (حدود ۳ قاشق غذاخوری) برای شکل دادن به خمیر که باعث می­شود قوام خامه دوبرابر شود. شکر و تخم مرغ را قطره قطره روی کیک خنک شده و میوه های شکرین بریزید.این کیک را می­توانید به مدت یک هفته نگه دارید، اما میوه های شکرین باید در عرض ۳ الی ۴ روز خورده شوند.

کریسمس مبارک !

دستور-پخت-کیک-کریسمس-با-روغن-زیتون

 

Share this post