کروستینی لوبیا سفید با روغن زیتون

کروستینی لوبیا سفید با روغن زیتون

با روغن زیتون چی بپزم؟

کروستینی لوبیا سفید

*** کروستینی نوعی پیش غذای ایتالیایی اشتهاآور است که بر روی تکه های کوچک نان تست یا برشهای باگت سرو می شود.

زمان تهیه: ۲۰ دقیقه

سطح: ساده

 

مواد لازم برای ۶ تا ۸ نفر:

لوبیا سفید خشک ۱ فنجان

روغن زیتون فرابکر گل زیتون نصف فنجان

حبه های سیر پوست کنده و خورد شده یک هشتم فنجان

آب لیموترش یک هشتم فنجان

پودر فلفل قرمز یک هشتم قاشق چایخوری

پودر زیره سبز نصف قاشق چایخوری

نمک نصف قاشق غذاخوری

فلفل سفید یک چهارم قاشق غذاخوری

برشهای باریک از نان باگت ۱۲ تا ۱۶ عدد

روغن زیتون فرابکر گل زیتون ۲ قاشق غذاخوری

برگ جعفری تازه درشت خورد شده ۲ قاشق غذاخوری

 

طرز تهیه:

لوبیا سفید را با ۴ فنجان آب بپزید تا به طور کامل نرم شود. لوبیای پخته را صاف کنید و مایع حاصل از پخت آن را نگه دارید. نصف لوبیا را در غذاساز پوره کنید و به مقدار کافی از آب لوبیا را که نگه داشته بودید به آن اضافه کنید تا حالت کِرِمی مانندی مانند مایونز به دست آید. بعد آن را کاملاً سرد کنید.

در یک قابلمه کوچک نصف مقدار روغن زیتون را بریزید و سیر خورد شده را به آن اضافه کنید و روی شعله ملایم قرار دهید تا کم کم رنگ سیر به قهوه ای روشن متمایل شود، بعد آن را در حرارت معمولی اتاق خنک کنید. در کاسۀ دستگاه غذاساز، پوره لوبیا، سیر برشته شده و روغن آن، آب لیموترش، پودر فلفل قرمز و زیره سبز بریزید و دستگاه را روشن کنید تا یک مخلوط یکنواخت و نرم به دست آید.

مخلوط به دست آمده را در یک کاسه متوسط مخلوط کن بریزید و با لوبیای پخته، جعفری، نمک و فلفل مخلوط کنید. این خوراک ساده را در دمای اتاق سرو کنید.

درجه حرارت فر را روی ۱۷۷ درجه سانتیگراد (معادل ۳۵۰ درجه فارنهایت) تنظیم کنید. دو طرف برشهای نان باگت را با ۲ قاشق روغن زیتون فرابکر گل زیتون آغشته کنید و آنها را در فر برشته کنید تا به رنگ قهوه ای روشن درآیند و ترد شوند. روی هر یک از قطعات نان باگت را با یک قاشق از مخلوط لوبیا سفید بپوشانید و از برگهای جعفری خورد شده روی آن بپاشید و سرو کنید.

Share this post