کریسمس-و-میلاد-حضرت-مسیح-مبارک !

میلاد حضرت مسیح مبارک !

کریسمس-و-میلاد-حضرت-مسیح-مبارک !

کریسمس مبارک !

جشن کریسمس یا نوئل چیست ؟

  سال نوی میلادی روز ۱ ژانویه است اما جشنی که برای برگزاری این روز میان مردمان مختلف در کشورهای مختلف برگزار می شود در روزهای مختلفی قبل یا بعد از این تاریخ بر گزار می شود. اما به طور کلی جشنی که برای بزرگداشت سال نوی میلادی برگزار می شود جشن کریسمس یا نوئل است؛ جشنی که در آئین مسیحیت به مناسبت بزرگداشت میلاد حضرت عیسی مسیح برگزار می شود و ایامی ۱۲ روزه است که با زادروز حضرت عیسی مسیح در ۲۵ دسامبر ( برخی شامگاه ۲۴ دسامبر ) آغاز می شود و تا ۶ ژانویه یا روز خاج شویان ادامه دارد. خاج شویان یکی دیگر از جشن های آئین مسیحیت که در آن پدیدار شدن خداوند را در قالب یک انسان یعنی همان عیسی مسیح جشن می گیرند.

جشن کریسمس در میان مسیحیان یکی از مهمترین و اصلی ترین رویداد های آئین مسیحیت محسوب می شود. البته جایگاه این جشن با جشن عید پاک که یک عید و آئین بزرگ مذهبی در میان مسیحیان است کاملا متفاوت است. عید پاک یک عید مذهبی مسیحیت است که مسیحیان آن را جشن می گیرند و معتقدند که در این روز حضرت عیسی مسیح بعد از به صلیب شیده شدن دوباره زنده می شود. تاریخ برگزاری این عید متغیر و بین ۲۲ مارس تا ۲۵ آوریل برگزار می شود.

برگزاری هر جشنی مسلما با آئین و رسوم خاصی همراه است، جشن کریسمس هم از این قاعده مستثنا نیست و رسوم مخصوص به خود را دارد. در کشورهای مختلف این جشن بنا به آداب و رسوم مردمان مختلف، به روش های مختلفی برگزار می شود اما همه ی آن ها با هم وجه اشتراکی دارند و آن هم این است که تمام مسیحیان در هر کجای دنیا که باشند روز میلاد مسیح را به کلیساها می روند و در خانه هایشان درخت کاجی را به شکل های مختلفی تزئین می کنند. البته این درخت هم برای خودش افسانه هایی دارد…این درخت که به سنبل کریسمس در دنیا بدل شده است، جایگاه ویژه و با ارزشی در میان تمام انسان ها در سراسر دنیا دارد. حتی در ایران هم این درخت جایگاه مقدسی دارد و نمادی از جاودانگی است.

تیم گل زیتون میلاد حضرت مسیح و کریسمس را به هموطنان مسیحی تبریک می گوید !

گل زیتون ،گل سلامتی

 

دستور-پخت-کیک-کریسمس-با-روغن-زیتون

Share this post