لوبیا سبز و قارچ کبابی با روغن زیتون طعم دار “سیر”

لوبیا و قارچ کبابی با روغن زیتون سیر

لوبیا سبز و قارچ کبابی با روغن زیتون طعم دار “سیر”

لوبیا سبز و قارچ کبابی با روغن زیتون طعم دار “سیر”

 

آشپزی با روغن زیتون ; گل زیتون

آیا میخواهید پذیرایی سالم و مطبوعی داشته باشید؟ با روغن زیتون شروع کنید! از روغن زیتون فرابکر گل زیتون به عنوان چاشنی و طعم دهنده ای لذیذ در پخت و پز استفاده نمایید. همچنین میتوانید روغن زیتون تصفیه شده گل زیتون را برای سرخ کردن و پخت غذایی سالم به جای دیگر روغن ها استفاده کنید.روغن زیتون بکر درجه یک گل زیتون برای مصرف شماست که ترجیح میدهید بوی کمتری در غذا حس کنید اما از فواید روغن زیتون بهره ببرید ! روغن زیتون های طعم دار گل زیتون را میتوانید به عنوان چاشنی یه غذاهای گرم و سرد ایرانی و فرنگی اضافه کنید و لذت مزه و بوی روغن زیتون همراه با عصاره طبیعی فلفل یا سیر را ببرید ! روغن زیتون طعم فوق العاده ای به غذا می بخشد ضمن اینکه سلامتی را تضمین میکند.

©تمامی دستورهای آشپزی این وب سایت توسط تیم گل زیتون گردآوری ،ترجمه و تدوین شده است.

 

آشپزی گیاهی ، آشپزی سالم

 لوبیا سبز و قارچ کباب شده با روغن زیتون طعم سیر

روغن زیتون فرابکر طعم دار گل زیتون با طعم سیر ۱/۴ پیمانه
 نان تست خرد شده ۱ فنجان
 لوبیا سبز شسته و پاک کرده ۹۰۰ گرم
روغن زیتون فرابکر گل زیتون ۲ قاشق غذاخوری
 نمک دریا  فلفل سیاه تازه آسیاب شده
 قارچ دکمه ای شسته شده و برش خورده ۴۵۰ گرم

ابتدا فر را تا دمای ۲۰۵ درجه سانتیگراد (۴۰۰ درجه فارنهایت) از قبل گرم کنید. دو قاشق غذاخوری روغن زیتون فرابکر با طعم سیر را در یک تابه متوسط روی حرارت بالا قرار دهید. خرده نان تست را روی آن بریزید و به مدت ۲ تا ۳ دقیقه تفت دهید تا رنگ آن قهوه ای طلایی شود ولی مواظب باشید نسوزد. خرده های نان را روی حوله کاغذی بریزید و کمی نمک روی آن بپاشید. این خرده نانها تا یک هفته در دمای طبیعی در ظرف در بسته قابل نگهداری هستند.لوبیا سبز را از طول به دو قسمت تقسیم کنید و با دو قاشق غذاخوری روغن زیتون فرابکر و چاشنی نمک و فلفل تفت دهید. ۱۵ تا ۲۰ دقیقه آن را تفت دهید تا شروع به قهوه ای شدن کند.در همین حال، ۲ قاشق روغن زیتون فرابکر با طعم سیر را در یک قابلمه بزرگ روی شعله متوسط قرار دهید. قارچ را اضافه کنید، مواظب باشید روی هم توده نشود. ممکن است مجبور شوید قارچ را در دو سری تفت دهید تا بخار کند. قبل از این که قارچ را هم بزنید، برای چند دقیقه آن را به همین حالت بگذارید تا قهوه ای شود. قارچها را حدود ۵ تا ۷ دقیقه تفت دهید تا پخته و طلایی رنگ شوند. سپس از روی شعله بردارید و نمک و فلفل بپاشید. در صورت لزوم برای دسته دوم قارچ به همین طریق عمل کنید.

برای سرو، لوبیا سبز و قارچ را با هم مخلوط کنید و در یک ظرف بزرگتر بریزید. خورده های نان تست را روی آنها بریزید و سریع سرو کنید.

نوش جان !

طعم مدیترانه را با روغن زیتون گل زیتون بچیشد.

خواص -روغن زیتون طعم دار- سیر (گل زیتون)

 

روغن زیتون طعم دار /فلفل با پلوی مخلوط با سبزیجات (آشپزی گیاهی)

Share this post