طبخ فیله ماهی با روغن زیتون

طبخ فیله ماهی با روغن زیتون

💚آشپزی سالم با روغن زیتون

طبخ فیله ماهی با روغن زیتون

🐟فیله ماهی ترد با سس مایونز و شوید
👧🏻👦🏻این دستور غذا را همچنین می توانید با قطعاتی از فیله ماهی به طول انگشت خود تهیه کنید که کودکان از آن بسیار استقبال می کنند. سپس به سادگی به مدت یکی دو دقیقه هر طرف آن را بپزید.
مواد لازم برای ۴ نفر:
✅فیله ماهی بدون پوست و بدون استخوان ۴ قطعه ۱۷۵ گرمی
✅تخم مرغ ۲ عدد
✅نمک و فلفل
✅آرد سوخاری سفید تازه ۲۰۰ گرم
✅آرد ساده ۲۵ گرم
روغن زیتون فرابکر گل زیتون ۱ قاشق غذاخوری
✅کره ۲۵ گرم
✅سس مایونز ۴ قاشق غذاخوری
✅شوید تازه خورد شده ۱ قاشق چایخوری
✅نخودفرنگی یا لوبیاسبز پخته برای تزئین

😋طرز تهیه:
یک تابه بزرگ را گرم کنید. آرد را در یک بشقاب پخش کنید. تخم مرغ را در یک ظرف کم عمق با کمی نمک به آرامی بزنید و آرد سوخاری را در یک ظرف کم عمق جداگانه دیگر بریزید. به آرامی قطعات فیله ماهی را در آرد بغلطانید و بعد در تخم مرغ زده شده فرو ببرید، بعد اضافۀ آن را بتکانید. سپس با آرد سوخاری پوشش دهید.
روغن زیتون و کره را به تابه اضافه کنید و هر طرف فیله های ماهی آغشته به آرد سوخاری را به مدت دو تا سه دقیقه تفت دهید تا ترد شوند و به رنگ قهوه ای طلایی در آیند. زمان دقیق پخت به ضخامت فیله ماهی بستگی دارد.
در همین حال، سس مایونز را با شوید مخلوط کنید و نمک و فلفل آن را تنظیم کنید. فیله های ترد را به صورت گرم با سس مایونز و نخودفرنگی یا لوبیا سبز در بشقاب بچینید و سرو کنید.
پیشنهاد برای سرو این غذا:
☘️نخود فرنگی یا لوبیا سبز پخته
نکته:
👌🏼کاسه کوچکی از ماست چکیده ترش با کمی سس فلفل قرمز شیرین یا حتی سس گوجه فرنگی می تواند همراه بسیار مناسبی برای این فیله ماهی های ترد باشد.

 

گل زیتون ، گل سلامتی

http://www.golzeytoon.com/%D8%A8%D9%87%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%B4%DB%8C%D9%88%D9%87-%D8%B7%D8%A8%D8%AE-%D9%85%D8%A7%D9%87%DB%8C

Share this post