سـالاد کاپریـس “ایتالیایی” با روغن زیتون فرابکر

نحوه تهیه سالاد کاپریس ایتالیا

سـالاد کاپریـس “ایتالیایی” با روغن زیتون فرابکر

سـالاد کاپریـس سـالاد کاپریـس “ایتالیایی” با روغن زیتون فرابکر

سالاد کاپریس از معروف ترین سالادهای ایتالیایی است . این سالاد به آسانی تهیه می شود و مواد اولیه زیادی ندارد اما بسیار خوشمزه است . سالاد کاپریس با استفاده از برش های گوجه فرنگی ، پنیر موزارلا ، ریحان سبز تازه تهیه می شود و سس آن نیز ترکیبی از روغن زیتون فرابکر ، نمک و فلفل و سرکه بالزامیک است . اما آنچه سالاد کاپریس را متفاوت و خاص کرده است ترکیب طعم خاص همین مواد ساده و نحوه متنوع سرو آن است . سالاد کاپریس امروزه فقط یک سالاد ایتالیایی نیست بلکه سالاد بین المللی است و در بسیاری از کشورها مورد استفاده قرار می گیرد و در منو بیشتر رستوران ها دیده می شود.

 گوجه فرنگی باریک برش خورده 2 پیمانه

 پنیر موزارلا در برشهای باریک 85 گرم

 ریحان تازه درشت خرد شده 3 قاشق غذاخوری

 نمک و فلفل برای چاشنی

روغن زیتون فرابکر گل زیتون 1 قاشق غذاخوری

 سرکه بالزامیک 1 قاشق غذاخوری

برای آماده سازی سالاد کاپریس در ظرف مخصوص سرو یک برش گوجه و یک برش موتزارلا بچینید و این کار را ادامه دهید تا تمام ظرف با برش های موتزارلا و گوجه پر شود. ریحان های خرد شده را بین برشها بریزید. همچنین می توانید از برگهای درشت ریحان استفاده کنید و بین برش ها برگهای کامل ریحان قرار دهید. روی برش های گوجه و پنیر موزارلا نمک و فلفل بپاشید، در نهایت روی آنها را با روغن زیتون فرابکر گل زیتون و سرکه بالزامیک بپوشانید و فوراً سرو کنید.

نوش جان

طعم مدیترانه را با روغن زیتون گل زیتون بچشید.

 

آیا میخواهید پذیرایی سالم و مطبوعی داشته باشید؟ با روغن زیتون شروع کنید! از روغن زیتون فرابکر گل زیتون به عنوان چاشنی و طعم دهنده ای لذیذ در پخت و پز استفاده نمایید. همچنین میتوانید روغن زیتون تصفیه شده گل زیتون را برای سرخ کردن و پخت غذایی سالم به جای دیگر روغن ها استفاده کنید.روغن زیتون بکر درجه یک گل زیتون برای مصرف شماست که ترجیح میدهید بوی کمتری در غذا حس کنید اما از فواید روغن زیتون بهره ببرید ! روغن زیتون های طعم دار گل زیتون را میتوانید به عنوان چاشنی یه غذاهای گرم و سرد ایرانی و فرنگی اضافه کنید و لذت مزه و بوی روغن زیتون همراه با عصاره طبیعی فلفل یا سیر را ببرید ! روغن زیتون طعم فوق العاده ای به غذا می بخشد ضمن اینکه سلامتی را تضمین میکند.

سالاد توت فرنگی و آووکادو با مرغ و سس بالزامیک/با روغن زیتون چی بپزم ؟!

Share this post