روغن زیتون طعم دار /فلفل با پلوی مخلوط با سبزیجات (آشپزی گیاهی)

پلوی مخلوط با سبزیجات و روغن زیتون فلفلی

روغن زیتون طعم دار /فلفل با پلوی مخلوط با سبزیجات (آشپزی گیاهی)

روغن زیتون طعم دار /فلفل با پلوی مخلوط با سبزیجات (آشپزی گیاهی)


 برگه زردآلو خشک ۶ عدد  برنج دانه بلند ۳۰۰ گرم
 کلم پیچ ۲۰۰ گرم  تره فرنگی ۲۰۰ گرم  سیر ۲ حبه
 کدو حلوایی پاک شده ۳۵۰ گرم  کمی دارچین
روغن زیتون فرابکر گل زیتون ۲ قاشق غذاخوری
روغن زیتون فرابکر گل زیتون با طعم فلفل ۱ قاشق چایخوری
 سوپ عصاره سبزیجات در دو قسمت ۳ و ۴ پیمانه جداگانه
 نمک و فلفل سیاه تازه  فلفل شیرین ۱ قاشق چایخوری
 زیره سبز آسیاب شده ۱ قاشق چایخوری
 گشنیز خرد شده ۱ قاشق چایخوری

آشپزی با روغن زیتون فرابکر طعم دار /فلفلی : زردآلو را به برشهای باریک تقسیم کنید و کنار بگذارید. برنج را خیس کنید، بشوئید و آبکش کنید و کنار بگذارید. کلم پیچ را نصف کنید، ساقه سخت آن را جدا کنید و برگها را باریک باریک برش دهید. تره فرنگی را پاک کنید و ساقه آن را از درازا به دو قسمت تقسیم کنید و خوب بشوئید. سپس آن را به برشهای باریک تقسیم کنید و کنار بگذارید. کدو حلوایی را خوب بشوئید و خشک کنید. بعد آن را قاچ کنید و با یک قاشق رشته ها و دانه های مغز کدو حلوایی را جدا کنید. کدو حلوایی را به صورت مکعبی قاچ کنید و کنار بگذارید. پوست حبه های سیر را جدا کنید و آنها را ریز خورد کنید و کنار بگذارید. روغن زیتون فرابکر و سوپ سبزیجات را پیمانه کنید و کنار بگذارید. گشنیز یا جعفری را بشوئید و خشک کنید و کنار بگذارید. ماست، آب لیموترش، روغن و چاشنی ها را اندازه گیری کنید و کنار بگذارید.
۲ قاشق غذاخوری روغن زیتون را در یک قابلمه حرارت دهید تره فرنگی و سیر را اضافه کنید و به مدت ۲ دقیقه تفت دهید. سپش زردآلو و برنج را اضافه کنید و سه دقیقه دیگر تفت دهید. سه چهارم عصاره سبزیجات را اضافه کنید و بگذارید جوش بیاید. نمک، فلفل، زیره سبز، گشنیز و فلفل شیرین و دارچین را بعنوان چاشنی اضافه کنید و هم بزنید. درب قابلمه را ببندید و بگذارید برنج به مدت ده دقیقه بپزد. بعد کلم پیچ و کدو حلوایی را اضافه کنید و ده دقیقه دیگر بپزید. در صورت لزوم می توانید مقداری دیگر از سوپ عصاره سبزیجات اضافه کنید. به پخت ادامه دهید تا برنج آماده شود.
تهیه سس:
در همین حال گشنیز را خرد کنید و ماست را به آن اضافه کنید. آب لیموترش و روغن زیتون طعم دار فلفلی را به سس اضافه کنید و نمک و فلفل بزنید. پلو را در بشقابهای گرم بریزید و با سس سرو کنید.

http://www.golzeytoon.com/فلفل-کبابی-با-روغن-زیتون-طعم-دار-سیر

http://www.golzeytoon.com/4952

Share this post