خواص -روغن زیتون طعم دار- سیر (گل زیتون)

فواید مصرف روغن زیتون طعم سیر
خواص روغن زیتون طعم دار سیر
خواص روغن زیتون طعم دار سیر

خواص -روغن زیتون طعم دار- سیر (گل زیتون)

خواص روغن زیتون طعم دار سیر (گل زیتون)

سیر سرشار از فولیک اسید، ویتامین C، کلسیم، آهن، منیزیم، پتاسیم و مقدار کمی روی و ویتامین‌های ب۱ ب۲ و ب۳ است. سیر یک آنتی‌بیوتیک طبیعی، ضد قارچ و ضد ویروس قوی است که حاوی پتاسیم و ژرمانیوم دو ماده معدنی که موجب بهبود سلامتی می‌شوند، می‌باشد. ترکیب سولفوری آن به آلیسین معروف است که از مواد شیمیایی اصلی سیر می باشد که سیستم ایمنی بدن را تقویت کرده و بعنوان یک آنتی‌بیوتیک طبیعی عمل می‌کنند.
روغن زیتون اسید نیتریک را به سطوح نرمال کاهش می دهد، ثابت شده است اسید نیتریک فشار خون را افزایش می دهد. روغن زیتون سطوح اسید نیتریک را کاهـش می دهـد. این ممــکن است یکـی از راه هـایی باشـد که باعــث کاهـش فـشار خـون شما می شود .

معرفی پنج فلفل موجود در : روغن زیتون طعم دار- گل زیتون

خواص روغن زیتون طعم دار سیر (گل زیتون)

سیر غنی از مواد مغذی مانند سلنیوم، ویتامین سی وکورستین می باشد که تمامی این مواد به درمان عفونت های چشم و تورم کمک می کند.سیر معمولا برای درمان گوش درد استفاده می شود، زیرا دارای خواص ضد ویروسی، ضد قارچی و آنتی بیوتیکی است.
سیر باعث از بین بردن بسیاری از مشکلات روده ای ماننداسهال و کولیت می شود. نقش آنها در تخریب کرم های روده ای فوق العاده می باشد. عملکرد آن روی از بین بردن باکتری های مضر روده می باشد.
روغن زیتون محصولات پخته شده را برای مدت طولانی تری تازه نگاه میدارد، ویتامین E موجود در روغن زیتون کمک می کند تا محصولات پخته شده برای مدت طولانی تری نسبت به سایر روغن های جامد تردکننده یا سایر روغن ها مرطوب و تازه بمانند.

روغن زیتون طعم دار /فلفل با پلوی مخلوط با سبزیجات (آشپزی گیاهی)

خواص روغن زیتون طعم دار سیر (گل زیتون)

سیر یک ماده گیاهی برای درمان فشار خون بالاست. هنگامی که در معرض فشار خون بالا قرار می گیرد، الیسین موجود در آن رگ های خونی را شل می کند. همچنین با کاهش تجمع پلاکت ها در برابر گرفتگی عروق مبارزه می کند.
سـیر را می توان بر روی زخـم های آلـوده به عـنوان درمـان گیاهــی قـرار داد. مصرف منظم سیر باعث کاهش خطر سرطان روده بزرگ، معده و مری می شود و در کاهش تولید ترکیبات سرطان زا نقش به سزایی دارد و نیز باعث کاهش تومورهای مرتبط با سـرطان پســتان می شود.
روغن زیتون حالت ارتجاعی سرخرگ های شما را افزایش می دهد. مصرف خوراکی روزانه دو قاشق غذاخوری روغن زیتون، باعث می شود شما در برابر سکته مغزی و حمله قلبی مقاومت بیشتری داشته باشید. سطح کلسترول بد خون را کاهش می دهد. پلی فنول های موجود در روغن زیتون به حفظ سطوح کلسترول LDL در محدوده سالم کمک می کنند.

روغن زیتون طعم سیر/ با فلفل کبابی خوشمزه

 

Share this post