روغن زیتون سرخ کردنی /آیا می توان روغن زیتون را برای سرخ کردن استفاده کرد؟

آیا می توان روغن زیتون را برای سرخ کردن استفاده کرد؟

روغن زیتون سرخ کردنی /آیا می توان روغن زیتون را برای سرخ کردن استفاده کرد؟

روغن زیتون سرخ کردنی /آیا می توان روغن زیتون را برای سرخ کردن استفاده کرد؟
چندین حکایت درباره این روغن شگفت انگیز مطرح شده که ما همه آنها را رد کردیم.

در حالی که همگان بر سالم بودن روغن زیتون تأکید دارند، بین انواع مختلف روغن زیتون سردرگمی بسیاری وجود دارد. ما نظر یک کارشناس را در این زمینه جویا می شویم.

روغن زیتون ترکیب ایده آلی است برای سلامت قلب، تنظیم سطوح قند خون، در برداشتن ویتامینها و آنتی اکسیدانها برای کسانی که می خواهند به یک زندگی سالم برسند. مطالعات اخیر می گویند که روغن زیتون به جلوگیری از سرطان مغز و کاهش سطوح کلسترول کمک می کند. اما به دلیل نداشتن دانش در مورد این روغن، برخی تمایل ندارند از آن به عنوان بخشی از زندگی روزمره خود استفاده کنند. این امر تا حدودی نتیجۀ بازاریابی پراکنده ای است که وجود دارد: روغن زیتون ها را در یک فروشگاه مواد غذایی مورد بررسی قرار دهید و با انواعی از اصطلاحات در مورد آن روبرو شوید.

برخی از این اصطلاحات گیج کننده هستند – مثل “خالص” و “فرابکر” –  کدام یک بهتر است؟ اصطلاحات دیگر هیچ مفهومی ندارند – به عنوان مثال، “تهیه شده تحت فشار سرد”، واقعاً معنی ندارد. اساساً، تمام روغن زیتون های فرابکر تحت فشار سرد قرار می گیرند. بنابراین زمان آن است که ما برخی از باورهای غلط در مورد این محبوب مفید مدیترانه ای را نادیده بگیریم.

تغییرات رنگ روغن زیتون به عواملی مانند انواع زیتون، شرایط رشد و کشور مبدا بستگی دارد.

باور غلط : رنگ بسیار سبز روغن زیتون با کیفیت بالا را نشان می دهد.
واقعیت: رنگ نشانگر کیفیت روغن نیست. روغن زیتون با کیفیت یک محصول فراگیر نیست. عواملي مانند انواع زيتون، شرايط رشد و کشور مبدا باعث تنوع رنگی روغن زیتون (از زرد کم رنگ تا سبز تيره) و نیز سرعت تبلور یا جامد شدن آن در یخچال می شوند.

باور غلط : حرارت، خواص مفید روغن زیتون را کاهش می دهد؛ بنابراین بهتر است از روغن زیتون فرابکر “خام” و یا روغنی که مستقیماً وارد بطری شده است استفاده شود.
واقعیت: طعم ممکن است هنگام گرم شدن تغییر کند، اما خواص مفید آن باقی می ماند. شما می توانید با تمام انواع روغن زیتون بدون از دست دادن خواص مفید آنها غذا بپزید زیرا میزان نقطه دود آنها بیشتر از سایر روغن های پخت و پز است.

باور غلط : روغن زیتون نمی تواند برای پخت و پز، سرخ کردن و تفت دادن استفاده شود.
واقعیت: شما می توانید با حرارت بالا با روغن زیتون آشپزی کنید. در اینجا پاسخ در شناخت درجات مختلف روغن زیتون است. در فروشگاه ها ، می توان چند نوع روغن زیتون فرابکر، بکر تصفیه شده  را پیدا کرد، و در نهایت، روغن تفاله زیتون که یک محصول شیمیایی استخراج شده از روغن زیتون است.

به گفته کارشناسان تفاوت در طعم، عطر و نقطه ی دود روغن زیتون است. روغن زیتون فرابکر دارای عطر و طعم قوی زیتون ها و نقطه دود پایین است که از طریق سرد شدن به دست می آید. روغن زیتون خالص از پالایش روغن زیتون بدست می آید، بنابراین نقطه دود آن بالا است اما دارای عطر و طعم زیتون است، بنابراین می توان آن را گرم کرد و برای پخت و پز، پاستا، تفت دادن سبزیجات و غیره به کار برد. روغن زیتون تصفیه شده از نظر داشتن عطر و طعم زیتون خنثی یا فاقد آن است و برای آشپزی و سرخ کردن روزانه در آشپزخانه ها استفاده می شود.

©ترجمه و گردآوری تیم گل زیتون

بهترین شیوه طبخ ماهی/روغن زیتون

 

خواص -روغن زیتون طعم دار- سیر (گل زیتون)

 

Share this post